حسابدار آنلاین
طعمی متفاوت از حسابداری

درباره ما

حسابدار آنلاین، با سال‌ها فعالیت و کسب تجربه صاحبان خود در زمینه ارائه خدمات حسابداری و مشاوره مالی به اشخاص حقیقی و حقوقی (صاحبان مشاغل، استارت آپ‌ها، انجمن‌های غیر دولتی و شرکت‌های کوچک و متوسط)، با این ایده تأسیس شده است که بتواند به پشتوانه این تجربه، در جهت کاهش دغدغه‌های صاحبان مشاغل و مدیران شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در بستر خدمات برخط (آنلاین) گام بردارد. به همین دلیل ایده اصلی و محوری این موسسه با توجه به گسترش روزافزون فناوری‌های رایانه‌ای و اینترنتی، مبتنی بر ارائه کلیه خدمات حسابداری از راه دور است تا علاوه بر ارائه این نوع خدمات حرفه‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به برگزاری نشست‌های حضوری، بتواند یاری دهنده آن دسته از مدیرانی باشد که همواره هزینه‌های بالای جذب نیروی متخصص، تهیه نرم‌افزار مناسب و مقرون به صرفه، افزایش هزینه‌های سربار و … از دغدغه‌های اصلی آنان شده است.
در این راستا و برای کمک رسانی به اشخاص حقیقی و حقوقی (صاحبان مشاغل، استارت آپ‌ها، انجمن‌های غیر دولتی و شرکت‌های کوچک و متوسط) سایت حسابدار آنلاین در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ به آدرس www.hesabdaronline.org راه اندازی شده است.
منشأ این ایده آن است که نه تنها دنیای آینده دنیای اینترنت و فضای مجازی خواهد بود بلکه دنیای امروزی نیز در حال بدل شدن به یک شبکه بزرگ مجازی است و زندگی در آن بدون استفاده از نرم‌افزارها و اینترنت محال شده است. هر چند در این زمینه دغدغه‌های دیگری از جمله سهولت انجام کار، حفظ محیط زیست با جلوگیری از ترافیک و کاهش آلایندگی هوا (در حد توان) نیز مدنظر بوده است.
البته باید این سخن را هم افزود که حسابداری به شکل آنلاین برای اولین بار در ایران به وقوع می‌پیوندد و ما که در مطالعات خود به دنبال این موضوع بوده و نمونه های خارجی آن را مطالعه کرده‌ایم، می‌توانیم بگوییم که حسابداری به این شکل (ایجاد واحد حسابداری مجازی) برای اولین بار است که مهیا می‌گردد.